Manuel Terapi Yaptıranların Yorumları

Manuel terapi yaptıranların yorumları, özellikle bu tedavi yöntemini kullanmak isteyenler tarafından merak ediliyor. Dirsek sorunlarında, omurga problemlerinde, boyun ve bel fıtığı gibi rahatsızlıklarda uygulanan bir yöntem olması, insanların ilgisini çekiyor. Tedavinin nasıl yapıldığı ve etkisinin nasıl görüldüğü konusunda bilgi sahibi olmayanlar, manuel terapi yaptıranların yorumları üzerinden kararlarını veriyor.

Manuel Terapi Nedir?

Manuel terapi, fizyoterapistler tarafından elle uygulanan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Manuel terapi, kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Manuel terapi, baş ağrıları, boyun ve sırt ağrıları, dirsek ağrıları, kalça ve diz ağrıları başta olmak üzere tüm kas-iskelet sistemi ağrılarını kapsamaktadır. Uygulanacak teknikler fizyoterapistler tarafından hastanın; ağrılarına ve genel sağlık durumuna bakılarak belirlenmektedir.

YouTube video

Manuel Terapi Yaptıranların Yorumları

Manuel terapiyi bir üst kısımda açıklamıştık. Merak edilen konular arasında manuel terapi yaptıranların yorumları sorusuda oldukça fazla sorulduğu için değinmek istedik. İşte bazı manuel terapi yaptıranların yorumları;

4 yıl önce ilk kez deneyimlediğim uygulamadır. omuz ağrım sebebiyle manuel terapi yaptırdım 2. seansta ağrılar çekilmeyecek hale geldi. Yıllar sonra boyun düzleşmesi ve herni rahatsızlığı sebebiyle tekrar yaptırmaya başladım. Benim için faydalı oldu açıkcası ama manuel terapiyi yaptırmadan önce mutlaka yaptıracağınız kişiyi iyi seçin sonra eskisinden de berbat duruma düşersiniz.

2 yerde orta düzeyde bel fıtığı problemi çekiyordum. Bursa’da bir doktora göründüm bir buçuk iki ayda inanılmaz hale geldim ve eski sağlığıma kavuştum!

Manuel terapiye bir defa gittim ilk gittiğimde adam kütletti, çıtırdattı, acıttı falan. Birkaç gün ağrısını çekersin demişti ama hemen zıpkın gibi oldum kaslarımın açıldığını hissedebiliyorum.

Bu kısımda da sizlere manuel terapi yaptıranların yorumlarını paylaştık. Size daha önce bu fizik tedavi yöntemini yaptırdıysanız yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Manuel Terapi ZararlarıPin

Manuel Terapi Zararları

Manuel terapi zararları olup olmadı, merak edilen konulardandır. Uzman ellerde uygulandığında, herhangi bir zararı olmayan yöntem olarak nitelendirilir. İşlemin sadece elle yapılması, tedavi yönteminin güvenli olmasını sağlar.

Bel ve boyun fıtığı hastalarının dahi %90’ını üzerinde etkili bir yöntemdir. Ancak çok dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Uzman olmayanlar tarafından yapıldığında farklı komplikasyonlar ve riskler ortaya çıkar.

Manuel Terapi Kesin Çözüm Mü?

Günümüzde yaygın olarak kullanılan manuel terapi, boyun ve bel fıtığı gibi ciddi hastalıkların tedavileri için de tavsiye edilmektedir. Bu durum, manuel terapi kesin çözüm mü sorusunu beraberinde getirir.

Öncelikle bu terapi yönteminin birçok iskelet ve kas hastalığı üzerinde etkili olduğu bilinir. Ancak kesin sonuçtan, her hasta için bahsetmek mümkün değildir. Hastalar, benzersiz bir yapıya sahiptir ve hepsinin tedaviye verdiği yanıt farklıdır. Bu yüzden herkes için kesin çözüm olduğu söylenemez.

Daha fazla sağlık konularına dair makale incelemek isterseniz tıklayabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın