Eczanede Satılan Kilo Aldırıcı İlaçlar

Eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar, beslenmesinde problem olmamasına karşın kilo alamayanlar için geliştirilmiştir. Bu ilaçlar sayesinde kilo alamayan kişiler, kısa sürede kilo almaya başlar. Yazımızın devamında eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar ve vitaminler hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Eczanede Satılan Kilo Aldırıcı İlaçlar 2023

Eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçların; vitaminlerin önemli kısmına reçetesiz olarak ulaşmak mümkündür. Ancak bu ilaç ve vitaminleri kontrolsüz bir şekilde kullanmak, farklı sağlık sorunlarına neden olabilir. Dolayısıyla kilo almak isterken, bir anda farklı sağlık problemleri ile karşılaşabilirsiniz. İşte eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçların listesi;

Optimum Nutrition Serious Mass

Optimum Nutrition Serious MassPin

Optimum Nutrition Serious Mass, kilo aldırıcı takviye ilaç arayanlar için iyi bir seçenek olabilir.

Optimum Nutrition Serious Mass içeriğinde 3 farklı protein çeşiti bulunmaktadır. Bunları barındırmasıyla beraber vücudun protein ihtiyacını gidermektedir.

Bir servis içerisinde;

 • 1250 Kalori,
 • 50 gr Protein,
 • Şeker ilavesiz 250 gr Karbonhidrat ve
 • 25 adet Vitamin ve Mineral

maddeler ile oldukça zengin karışıma sahip eczanelerden satın alabileceğiniz kilo aldırıcı takviyeler arasındadır.

Hardline Pro Gainer

Hardline ProgainerPin

Hardline Pro Gainer, 3 farklı aroma varyasyonu ile satışa çıkmaktadır. Bu aromalar çikolata, muz ve çilek olarak sunulmaktadır.

Bir servis içerisinde;

 • 787 Kalori,
 • 37,8 gr – Protein,
 • 151,6 gr – Karbonhidrat,
 • 2030 mg – Arjinin,
 • 6960 mg – BCAA ve
 • 2500 mg – Kreatin

bulundurmasıyla oldukça fazla besleyici bir ürün haline gelmektedir. Bu şekilde düzenli beslenme ile kilo alabileceksiniz.

BSN True Mass 1200

BSN True Mass 1200Pin

BSN True Mass 1200, Yulaf ve maltodekstrin kaynaklı karbonhidrat içeriği ile bir servis içerisinde;

 • 53 gr protein ve
 • 216 gr karbonhidrat

içermektedir. Süt takviyesi ile tüketilmesi önerilir.

Antrenmandan 45 dakika öncesinde 1 porsiyon olarak alınmalıdır ve 1 paket içerisinde toplamda 15 servis için kaynak bulunmaktadır.

Kilo almama, farklı nedenlere bağlı olarak görülebilir. Bu nedenler arasında tıbbi sorunlar da vardır. Özellikle bazı hormonların seviyelerindeki anormallikler, metabolizmanın hızlı çalışmasına ve buna bağlı olarak da kilo almamaya neden olabilir. Böyle bir durumda gıda takviyesi kullanmak, sorunu çözmeyecektir. Boş yere vücudunuza farklı takviyeler sokmuş olacaksınız.

Kilo Aldırıcı Takviye İlaçların Yan Etkileri

as vücuda sahip olanlar için yeteri kadar masum olmayabilir. Yani beklenmeyen etkilere ve zararlara yol açabilir. Eczanelerde satılan kilo aldırıcı ilaçların olumsuz etkileri şunlardır:

 • Kemik ve kaslarda beklenmeyen reaksiyonlar gelişir ve bunlara bağlı olarak iskelet kas sistemi zayıflayabilir.
 • Sindirim sistemi problemleri görülebilir.
 • Enfeksiyon riskleri belirgin şekilde artar.
 • Üreme sistemi olumsuz olarak etkilenir. Sperm ve yumurta sayısı ve kalitesinde düşüş görülür.
 • Bunama ve benzeri hastalıkların riskleri artar.

Buradaki olumsuz etkilerin görülme oranları düşük olmasına karşın, söz konusu gıda takviyelerinin doktor onayı ile kullanılmasında fayda vardır.

Kilo Aldırıcı Takviye İlaçların Yan EtkileriPin

Bebek Kilo Aldırıcı Mama Eczane

Bebekler için kilo aldırıcı mama eczane konusuna geçmeden önce hiçbir ilacın doktor talimatı olmadan kullanılmaması gerektiğinin bilinmesi gerekir. Aksi takdirde farklı yan etkiler veya komplikasyonlar gelişebilir. Bunlara bağlı olarak da kilo almak isterken, sağlığınızı kaybedebilirsiniz.

Kilo aldırıcı mama olarak da bilinen kilo aldırıcı tozlar, farklı seçeneklere sahiptir. Bunlar genellikle karbonhidrat, kreatin ve benzeri maddeleri içerir. Bunlar, ilaç değildir. Gıda takviyesi olarak kabul edilir. Dolayısıyla her eczanede olmayabilir. Eczanelerde satılan kilo aldırıcı mama çeşitleri şunlardır:

 • MR HYDE

Agmatin sülfat ile güçlendirilmiş bir gıda takviyesidir. İçerisinde aminoasit bulunur. Yoğun olan aminoasit ise lösindir. Düzenli kullanıldığında vücuda ciddi seviyede ATP sağlar ve bu da kilo alma sürecini olumlu olarak etkiler.

 • Glutamin

Glutamin, bir diğer seçenektir. Sıvı formdadır ve meyve suyu gibi farklı içeceklerin içine karıştırılarak tüketilebilir. Buradaki etken madde, glutamindir.

 • Gainer

Kilo aldırıcı ve iştah açıcı bir takviyedir. Aromasız ve aromalı seçenekleri vardır. İhtiyaca uygun olacak şekilde tercihte bulunulabilir.

YouTube video

Kilo Aldıran Vitaminler

Kilo aldıran vitaminler, eczane içerisinde sunulan bir diğer seçenektir. Ancak vitaminler, direkt olarak gıda takviyesi olarak görülmemelidir. Mutlaka doktor onayına göre kullanılmalıdır.

Kilo almama nedenleri, vitamin eksikliği kaynaklı olanlar için bu tür ilaçlar geliştirilmiştir. Sağlıklı bir beslenme programı olmayanlar, yanlış beslenme alışkanlıkları nedeniyle ihtiyaçları olan vitamin ve mineralleri tam olarak alamaz. Bu durum ise vücudun kilo alamaması ile sonuçlanabilir. Böyle bir durum için kullanılabilecek vitaminler şunlardır:

 • Benexol

Neredeyse içerisinde bütün B vitaminlerini bulunduran bir ilaçtır. Tablet formundadır. İçerisinde B12, B6 ve B1 vitaminleri vardır. Eczanelerden, reçetesiz olarak alınabilir. Ancak kullanım dozu konusunda eczacıdan tavsiye almak gerekir.

 • Balık Hapları

Kilo almak isteyenlerin bir diğer önemli alternatifi ise balık hapları olarak bilinen takviyelerdir. Balık hapları içerisinde omega 3 bulunur. Bunun haricinde A, B, C, D, E ve K vitaminleri ile kalsiyum gibi bazı mineraller de vardır.

Kilo aldırıcı mama, ilk bakışta basit gıda takviyeleri olarak görülebilir. Ancak bunlar, özellikle hass

Kilo Aldırıcı Haplar İşe Yarıyor Mu?

Eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar, vitaminler veya diğer ilaçların etkisi, kişiden kişiye göre değişir. Yani herkeste aynı etkiyi göstermeyebilirler. Bazılarının beklentilerini iyi şekilde karşılarken, bazıların da ise kilo alma konusunda herhangi bir etki göstermezler.

Farklı etkiler göstermelerinin nedeni, bu ilaçlar değildir. Kilo almama, herkeste farklı bir nedenden dolayı görülen bir sorundur. Örneğin; beslenme programında B vitamini ve diğer vitaminleri yeteri kadar alan birine, vitamin takviyesi vermek, kilo aldırmaz veya kilo almaya katkı vermez. Ancak vitamin eksikliği alan biri söz konusu takviyeleri kullandığında, olumlu etkiler görebilir.

Kilo aldırıcı haplar işe yarıyor mu sorusunun cevabı, bundan dolayı kişiye göre değişir.

Kilo Aldırıcı Vitamin Hangisi?

Kilo aldırıcı vitamin hangisi sorusunda da esasında benzer bir durum vardır. Kişi, neden dolayı kilo alamıyorsa, ona yönelik bir çözümün oluşturulması gerekir. Çözümü sağlayan ilaç veya gıda takviyesi, eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar olarak ifade edilebilir. Buna karşın C vitaminin kilo almayla daha ilgili olduğu ifade edilebilir.

Kapanış

Bu içeriğimizde sağlık kategorisine ait olan Eczanede satılan kilo aldırıcı ilaçlar konusuna detaylı olarak değindik. Aklınıza takılan soruları yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

5/5 - (2 votes)

Yorum yapın